Reis rond de wereld: Indiase curry met kip en groenten
- Claudia Bammens
- 4 nov 2020
- 3 minuten om te lezen

Op dag van onze nieuwe reis rond de wereld stopten we in India. Dat vroeg natuurlijk om een heerlijk kruidige curryschotel. Bijna ieder kind lust graag kip met rijst en curry en deze variant is heerlijk smaakvol en gezond. We proberen hier de saus uit een pakje zoveel mogelijk te vermijden en eerlijk waar... met de juiste kruiden in huis is het zeker niet moeilijker om een lekkere curry op tafel te zetten.
De eerlijkheid gebied mij om toe te geven dat we enkel op culinair vlak gereisd hebben. Ik had massa's plannen om India te ontdekken met de kinderen: van kleurige olifanten maken tot mandala's tekenen en hen verkleden in een sarong met een heuse stip op hun voorhoofd. Maar de bengels besloten om te gaan genieten van het mooie weer en gingen buiten in de tuin hun tonnen energie loslaten.
Uiteraard kunnen we niet anders dan dat toejuichen, dus trok ik mij zelf maar terug in mijn Indische keuken, terwijl zij op eigen grondgebied zich heerlijk uitleefden.
Ik kan niet genoeg benadrukken hoe goed je een berg groenten kan verstoppen in een éénpansgerecht en dat pasten we vandaag uiteraard ook toe. We verwerkten broccoli, wortelen, ui, tomaten en boontjes in onze curry. Fantastisch voor de kleuren van het eten en ook geweldig om voldoende vitamientjes binnen te krijgen.
Je hebt een dik uur nodig om deze curry klaar te maken, maar het vuur doet het meeste werk. Terwijl jouw curry staat te pruttelen kan je ondertussen de kunst van het multi-tasken verfijnen, als je maar eens af en toe roert.
Wat betreft de ingrediënten... het is een publiek geheim dat ik een lichte kruidenfetisj heb en dus 15 verschillende currymengsels in huis heb. Laat je daardoor niet afschrikken, want met gewoon kerriepoeder kom je al een heel eind. Let er gewoon op dat je geen te pikante mengeling gebruikt als je met kids moet eten. De currymengsels die ik in huis heb, kan je heel gemakkelijk online bestellen of halen in een Aziatische winkel.
Benodigdheden (voor 4 personen)

600 g kip (ik gebruikte kippendijfilets, maar je mag gerust ook gewone kipfilet, drumsticks of kipkoteletjes gebruiken)
1 dobbelsteen gember, heel fijn gesnipperd
2 teentjes knoflook, geperst of heel fijn gesneden
2 uien, gesnipperd
1 broccoli, in roosjes
200 g sperziebonen of prinsessenbonen (ik neem diepvries voor het gemak)
2 grote wortels, in schijfjes
2 tomaten, in blokjes met pitjes en al
1 appel, geschild en in kleine blokjes
1 klein blikje kokosmelk (165 ml)
350 g basmatirijst (of andere rijst als je dat liever hebt)
1 groot glas water
Specerijen en kruiden
1 grote eetlepel kerrie madras poeder
1 grote eetlepel rogan josh kerriepoeder
1 grote eetlepel tikka masala kerriepoeder
De kerriepoeders kan je ook gewoon vervangen door andere.
3 koffielepels garam masala
1 kippenbouillonblokje
Werkwijze
Doe een beetje plantaardige olie in een grote kookpot. Laat deze heet worden en fruit er de ui, gember en knoflook in.
Doe er de appel, samen met alle kruiden en specerijen bij en meng goed. Dit laat je een paar minuutjes aanstoven. Ik waarschuw je, vanaf dit moment is je huis vervuld van een heerlijke geur. Het is echt een bom aan geuren die er nu vrijkomt? Heerlijk!
Kruid de kip met peper en zout (of kipkruiden) en bak de kip aan in het kruidenmengsel. Het kan zijn dat dit wat aanbakt, dat is niet erg. Roer de aanbaksels los met een beetje van het water om aanbranden te verkomen. Zie wel dat de kip nog bakt en niet kookt, dus een klein beetje water volstaat.
Als de kip is aangebakken, voeg je de tomaten toe en laat deze een paar minuten meestoven. Daarna voeg je de rest van het water toe en laat dit een goed half uur zachtjes pruttelen op een laag vuur.
Twintig minuten voor serveren, voeg je de wortel, boontjes en broccoli toe en laat deze gaar worden in de kerrie.
Kook ondertussen de rijst gaar volgens de aanwijzingen op de verpakking.
Voeg op het einde de kokosmelk toe aan de kerrie en laat dit nog een vijftal minuten inkoken. Proef of alles op smaak is en voeg eventueel nog wat kerriepoeder of zout toe. Als het al te pittig of te zout is, kan je er nog wat extra water of kokosmelk naar jouw smaak aan toevoegen.
Serveer in een mooie schaal met de basmatirijst. Wij zetten hier nog wat Griekse yoghurt, ananas en wat gesneden tomaat en komkommer erbij op tafel.
Eet smakelijk.

Comments